O vinařství

Réva Rakvice s.r.o.Réva Rakvice s.r.o. je vinařská společnost, která sídlí v tradiční vinařské obci Rakvice. Historie vzniku firmy se začala psát v již roce 1995. Réva Rakvice hospodaří na vinicích vinařských obcí Rakvice a Hustopeče o rozloze 120 ha. Ve výsadbách jsou rovnoměrně zastoupeny zejména tradiční moravské odrůdy, které splňují předpoklad kvalitního vyzrávání hroznů pro výrobu výjimečných přívlastkových vín.

Réva Rakvice mimo jiné patří mezi přední výrobce ledového vína v České republice. Ledová vína vyrábí z odrůd Tramín červený, Rulandské bílé, Ryzlink vlašský a  André z viniční tratě Růženy v katastru obce Hustopeče. Tato ledová vína jsou oceňovaná na prestižních přehlídkách doma i v zahraničí.

Kvalita produkce je umožněna používáním moderních technologií při obdělávání vinic v systému BIO a integrované produkce a také při vinifikaci.

Ve vinařství Réva Rakvice se snažíme tvořit vína s prvky jisté dynamičnosti a s neodmyslitelným moravským temperamentem. S víny z Révy Rakvice je možné se setkat v nejširší škále prodejních míst.

V roce 2013 jsme vybudovali moštárnu, kde zpracováváme hrozny a ovoce z jižní Moravy, které dodáváme na trh pod názvem „Tekuté ovoce“ jako 100% čisté ovocné mošty s uchovaným obsahem vitamínů a minerálů.

Informace

Vinohrady: cca 120 ha
Prodej: ze sklepa, ve firemních vinotékách v Praze – v Kbelích a na Černém Mostě, ve vinotékách a gastronomických zařízeních po celé ČR
Cenové relace: cca 85 – 350 CZK
Degustace: na pozvání, ve Vinném chrámu nebo v Degustačním sále v Rakvicích
Tip: ledová vína, degustační „Vinný chrám“ v Rakvicích, ovocné mošty, vína typu frizzante

Doporučujeme

Odrůdy: Rb, Rv, Tč, Ch, Vz, MT, Sau, Fr, Sv, MP, And, CM, CS
Tratě: Růženy, Trkmanska, Kozí horky
Vína: Chardonnay 2015 výběr z hroznů, Frankovka 2015 pozdní sběr, Pálava 2015 výběr z hroznů, Rulandské šedé 2015 pozdní sběr, Dornfelder 2015 pozdní sběr, Hibernal 2015 pozdní sběr, Ryzlink rýnský 2015 pozdní sběr, Svatovavřinecké 2015 pozdní sběr

Telefon: +420 519 349 216
E-mail: obchod@revarakvice.cz
Réva Rakvice s. r. o.
Družstevní 854, 691 03 Rakvice